Pembe Gül Anlamı

Pembe güller en eski gül türlerinden biri olarak zengin bir geçmişe sahiptir. Hatta tarihteki ilk sanat eserlerinden bazılarında pembe güller resmedilmiştir. Güller ilk defa yetiştirilmeye başlandığında, çoğunluğunu pembenin farklı tonlarındaki türler oluşturuyordu: soluk pempeden kızıla kadar… Bundan önce ise, doğada yabani şekilde var olan güllerde dominant renk de pembeydi.

 :

Zaman içinde yeni gül türlerinin keşfi ve modern melezleştirme teknikleri ile farklı renkte güller ortaya çıktı. Yeni renkler yeni anlamlar demekti ama pembe en eski olarak arınmış olandı.

Pembe Gül ve Çiçeklerin Dili

Bir kadını bir çiçek aranjmanı kadar etkileyen fazla bir şey yoktur. Pembe güller güzel ve zarif çiçeklerdir. Pembe gülü kuşatan romans, aşk ve tarihin atmosferi şüphe götürmez.

Çiçeklerin dili -Viktorya Dönemi’nden Gelen- kompleks ve gizemli bir dildir. Bu dil sözle hayat bulamayan duyguları ifade etmek için kullanılırdı. Farklı türlerde çiçeklerin farklı anlamları olsa da, pembe gül bu dilin ilk kelimelerindendir.

Pembe Gülün Anlamı Nedir? Pembe gül çok farklı anlamlara gelebilir. Ama genelde pembe gül aşk ve minnettarlık anlamlarına gelir. Pembenin farklı tonlarının seçimi, başka çiçeklerle aranjmanı bu anlamın farklılaşmasını sağlayacaktır.

Pembenin farklı tonlarının kullanılmasıyla oluşacak anlamlar şunlardır:

Açık Pembe Gül: Genellikle başsağlığı ve acısını paylaşma anlamına gelir. Ayrıca hayranlık, letafet ve neşe anlamlarına da gelebilir.

Pembe Gül: Mutluluğu işaret eder.

İlişkinizi sürdürdüğünüz kişiye mutluluğunuzu göstermek için pembe gül verebilirsiniz. Bu gül ayrıca verceğiniz kişinin zerafetine olan takdirinizin bir ifadesidir.

Koyu Pembe Gül: Teşekkür ederim anlamına gelir.

Dikensiz Pembe Gül: Gülü veren kişinin alıcıyı ilk gördüğünden beri sevdiği anlamına gelir.

Pembe Gül Goncası: Gençliği, güzelliği ve masum kalbi ifade eder.

Pembe Gülün Diğer Çiçeklerle AranjmanıPembe ve Kırmızı Gül: Sevdiğiniz kişiyle mutlu olduğunuz anlamına gelir.

Pembe ve Beyaz Gül: Neşenin ve masumiyetin takdiridir.

Uzun ve çok iyi bilinen bir geçmişe sahip pembe gül mutluluk, neşe, zerafet, teşekkür ve taziye anlamlarına gelebilir. Bu açıdan anlam yelpazesi en geniş olan çiçektir. Güzel görünüşü ve kokusuyla pembe gül sevdiğiniz kişiye vermek için en uygun çiçeklerden birisi olacaktır.

Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişler %100 para iadesi garantisindedir.

Siparişlerinizi üye olmadan verebilirsiniz.

Siparişlerinizin ödemesini tüm bankalara ait kredi kartları ile yada Banka havalesi ile yapabilirsiniz.

Sipariş teslimatlarınız isteğinize göre Haftanın yedi günü 09.00 - 23.00 arasında yapılır.

Sevgililer günü, anneler günü, dünya kadınlar günü, öğretmenler Günü, yılbaşında yapılacak teslimatlar için öğleden önce, öğleden sonra ayrımı yapılmaz.

Sipariş gün içerisinde teslim edilir. Sitemizden şehirlerarası ve yurt dışı tuzla çiçekçi siparişi verebilirsiniz. Kullanılan çiçeklerde mevsim ve stok durumuna göre tasarıma sadık kalınarak değişiklik olabilir.

Tuzla Çiçek teslimatı yapılacak olan hastane, askeriye ve buna benzer yerlerde kendilerine ulaşılamaması durumlarında yakınlarına veya görevlilere, evlerde kendileri yoksa komşularına, yöneticiye veya kapıcıya teslimat yapılır.

Teslimat sırasında alıcı tarafından kabul edilmeyen çiçeklerden www.tuzla-cicekci.com firmamız hiçbir şekilde mesul değildir.

Servis Bölgelerimiz:

Tuzla Merkez, Akfırat, Aydınlı, Aydıntepe, içmeler, Orhanlı, Tepeören, Şifa mahallesi, Yayla Mahallesi, Postane Mahallesi, Deri Sanayi, Organize Sanayi, Okan Üniversitesi, Sabancı Üniversite, Gisbir Hastanesi, Tuzla Devlet Hastanesi, Tuzla Tersane

Diğer Web Sitelerimiz.. Star ÇiçekçilikKartal, Kurtköy