Çiçek Hediye Ederken

Hiç birisine çiçek hediye ettiniz mi ? Eğer ettiyseniz, çiçeği verdiğiniz kişinin yüzündeki gülümsemeyi, gözlerindeki parıltıyı görmüş ve yaşadığı sevinci görmüşsünüz demektir. Bu sevinci bize çiçekler yaşatır.Hangimiz bir parkın içinden geçerken oradaki renk nitelik çiçekleri yada bir çiçekçinin sepetindeki sarılı, kırmızılı, mavili çiçekleri görüp de hoşlanmayız ? İlkbaharda açan bembeyaz erik, pembe pembe çağla çiçekleri görünce içimizde bir kıpırtı bir neşe uyanmaz mı ? Yakınlarımız, sevdiklerimiz ve ayrıca hiç tanımadığımız kimseler aracılığıyla bize sunulan bir demet hemde bir pare çiçek sundukları an bahtiyar gerçekleşemez mıyız? Biz sevdiklerimize sevindirmek için çiçek götürmez miyiz?


çiçekler bizi mutlu fiyat. Üstelik öylesine çok ve çeşitlidir ki bu mutluluklar… Yemyeşil yaprakların beyninde açan çiçekler arzular kırmızılı, mavili, sarılı nitelik renk isterlerse soluk, sadece ak olsun; arzular baygın kokulu özler kokusuz olsun; ister pahalı bir buket olsun özlerse bir demet kır çiçeği olsun çiçeklerin her türlüsü bizleri mesut etmeye kâfi, duygulandırır ve bahtiyar eder.


çiçekler hem üzüntüde hem neşe ortamlarının ayrılmaz parçalarıdır. Hem doğumda, hem ölümde hatta içtimai yaşamın içinde bir bunca yerde kullanılması neredeyse zorunludur. Kız istemeye giderken çiçek götürülür, acara bir eve giderken çiçek götürülür her hususi insanca ilişkilerde çiçekler kullanılır. Örneklersek sevgililer günü, tamam da anneler günü, doğma günü, açılışlarda, duruma isabetli olmuş çiçek yollamak yada nakletmek zorunluluğu vardır. Kusur dilenek gerektirici durumlarda da çiçekler kullanılır.


Dünyada bazı dönemlerde kimisi ülkeler çiçek çiçekçilik tekniklerini bunca geliştirerek bazı cinslerin yetiştirilmesinde uzmanlaşmışlardır. Genişlik sansasyonel paradigma ana memleketi olmadığı halde lale yetiştirme dair Hollanda uzmanlaşmıştır. Bu dünya tarafından lale renklenmiş ayrıca esmer lalenin bu ülkede yetiştirildiği iddia edilmiştir. Japonya, çiçek yetiştirme dair uzmanlığı yanı sıra çiçeklerin vazolara yerleştirilmesi üstüne bu görevi bilim halinde dünyaya dayatılmış etmiştir. Japon çiçek sanatına ikebana denilmektedir. çiçeklerin türleri yönü paradigma veriliş ve düzenlenmeleri insanlar arasında sözle ifade etmek zorluklarına karşın onların diliyle ifade edilir ayla gelmiştir.

Örneğin aşk genişliğinde, sorun gibi, sevinç dek durumlarda duyguların aktarılması çiçeklere bırakılmıştır. Çiçeklerin tarihsel konularda da vakit belirlemeye gidecek değinme önemleri vardır örnek olarak Osmanlı imparatorluğunda yaşanmış keyif ve eğlence vakti tarihe lale dönemi olarak geçmiştir. Çiçekler bu dek epey yerde kullanılır da kazançlı ayar kazanmazlar mı? Bu sorunun cevabı evettir hem de dış ticarete konu edilecek dek ekonomik değerleri vardır. Ülkemizde körpe çiçek bakmak için yaraşır topraklı yerlerde seralar kurularak hem iklimsel hem de çiçekleri besleyecek topraklar önemlidir.

Ülkemizde çiçekçilik şimdi epeyi gelişmiş bir ticaret kolu olarak kullanılmaktadır.

Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişler %100 para iadesi garantisindedir.

Siparişlerinizi üye olmadan verebilirsiniz.

Siparişlerinizin ödemesini tüm bankalara ait kredi kartları ile yada Banka havalesi ile yapabilirsiniz.

Sipariş teslimatlarınız isteğinize göre Haftanın yedi günü 09.00 - 23.00 arasında yapılır.

Sevgililer günü, anneler günü, dünya kadınlar günü, öğretmenler Günü, yılbaşında yapılacak teslimatlar için öğleden önce, öğleden sonra ayrımı yapılmaz.

Sipariş gün içerisinde teslim edilir. Sitemizden şehirlerarası ve yurt dışı tuzla çiçekçi siparişi verebilirsiniz. Kullanılan çiçeklerde mevsim ve stok durumuna göre tasarıma sadık kalınarak değişiklik olabilir.

Tuzla Çiçek teslimatı yapılacak olan hastane, askeriye ve buna benzer yerlerde kendilerine ulaşılamaması durumlarında yakınlarına veya görevlilere, evlerde kendileri yoksa komşularına, yöneticiye veya kapıcıya teslimat yapılır.

Teslimat sırasında alıcı tarafından kabul edilmeyen çiçeklerden www.tuzla-cicekci.com firmamız hiçbir şekilde mesul değildir.

Servis Bölgelerimiz:

Tuzla Merkez, Akfırat, Aydınlı, Aydıntepe, içmeler, Orhanlı, Tepeören, Şifa mahallesi, Yayla Mahallesi, Postane Mahallesi, Deri Sanayi, Organize Sanayi, Okan Üniversitesi, Sabancı Üniversite, Gisbir Hastanesi, Tuzla Devlet Hastanesi, Tuzla Tersane

Diğer Web Sitelerimiz.. Star ÇiçekçilikKartal, Kurtköy